Põiepidamatus meestel
Kas teate, et meeste põiepidamatus meestel on väga levinud – iga kaheksas mees kannatab moel või teisel selle probleemi käes. Kuigi meeste põiepidamatus on tunduvalt sagedasem probleem, kui arvatakse, on paljudel meestel sellest siiski keeruline rääkida.
Suur osa mehi varjab probleemi ka iseenda eest – ei tunnista sümptomeid, ei lähe arstile ja ei tea ega uuri meestele loodud pidamatustoodetest. Tihti kulub väga pikk aeg enne, kui nad jõuavad oma pidamatusprobleemiga arsti või toodete juurde.
Mis on meeste pidamatuse põhjused:
Meeste pidamatusel võib olla mitmeid põhjuseid, kuid üks levinumaid on suurenenud eesnääre. Eesnääre hakkab sageli suurenema üle 50-aastastel meestel. Vanuse kasvades suureneb ka uroloogiliste kasvajate risk.
Meestel on kõige sagedamini esinevaks uriinipidamatuse sümptomiks pidev tilkumine. See tuleb sellest, et suurenenud eesnääre ei lase põiel korralikult tühjeneda ja põide jääb liiga palju uriini. Põie sein muutub lõdvaks ja uriini valgub aeglaselt kogu aeg. See aga tähendab ilma tooteid kasutamata ebamugavat niiskust ning lõhna.
Teiseks sagedaseks põhjuseks on uriinipidamisvõime ajutiselt väheneda pärast eesnäärme lõikust. Tavaliselt aasta möödudes olukord paraneb, kuid enamasti tähendab see ikkagi lekkeid.
Vanuse kasvades ei sulgu meeste kusejuha enam piisavalt efektiivselt ning pärast urineerimist võib veidi uriini ka pükstesse voolata. Kõige sagedamini kasutavad mehed juhusliku tilkumise kaitseks WC-paberit, see on aga ebahügieeniline ja tihti ebapiisav.
Just spetsiaalsed meestele mõeldud sidemetega on selliseks puhuks ideaalsed tooted – turvatunne, et püksid ei saa märjaks või ebameeldiv lõhn Sind saatmas oleks on möödanik. Sidemed on meeste kehakuju arvestavad, õhku läbilaskvad, diskreetsed ja mis kõige olulisem – ei lase ebameeldival lõhnal levida.
Meeste sidemed arvestavad kehakuju, on pakitud eraldi pakikesteks, et kaasas kandmine oleks mugav ning neid on erinevat imavusastet.
Millised on ravivõimalused?
Enne raviga alustamist on vaja kindlaks teha, mis on uriinipidamatuse tekkepõhjus, sest vaid õige diagnoos tagab efektiivse ravi. Perearst hindab, kas pidamatus vajab täiendavaid uuringuid ning suunab patsiendi vajadusel edasi uroloogi või mõne muu spetsialisti vastuvõtule. Lisaks perearstile ja uroloogile oskavad ka InkoPlusi konsultandid teavet jagada pidamatuse tüüpide, -raskusastme, treeningprogrammide ning erinevate pidamatuse abivahendite kohta.
Enne arstiga rääkimist on hea teada vastust järgmistele küsimustele:
Kas tunnete et peate tualetti kiirustama?
Kas vajadus urineerida on ka öösiti?
kas urineriimise vajadus üldiselt on üsna sage?
Kas urineerimise järel, on tunne,e t te pole põit täielikult tühjendanud?
Kas uriini väljutamise ajal tunnete ebamugavust, valu või põletustunnet?
Kas peale urineerimist esineb tilkumist?
Kas teie uriinis on verd?
Kui tunnete end nendes küsimustest pigem JAH vastajana, siis ilmselt on teil probleem, millega peaks tegelema.
Ela täisväärtuslikku elu! Olles teadlik abivahenditest ja ravivõimalustest, kannatab teie elukvaliteet minimaalselt. Meestele mõeldud tooted on disainitud meeste keha järgi, neid on erineva suuruse ning imavusega.